تور گردشگری

تور گردشگری

تور یک و دو روزه طبیعت گردی قلعه الموت و دریاچه اوان / قزوین / تمام فصول

موضوع:  طبیعت گردی و آثار باستانی -فرهنگی-تاریخی – دو ساعت کوه پیمایی سبک

وسیله نقلیه مسافرتی :زمینی(حمل و نقل توریستی با توجه به تعداد)

وعده های غذایی به عهده گردشگر در رستوران می باشد

در صورت درخواست تور با شماره ۰۹۱۲۵۸۲۲۹۰۱ و۰۲۸۳۳۷۱۹۲۸۹و۰۹۱۲۷۸۳۹۱۹۸تماس حاصل فرمایید . 

 

 الموت ؛ سرزمین آشیان عقاب ها

قلعه الموت--مرتضی صفری
قلعه مرتضی صفری

قلعه حسن صباح

قلعه الموت یکی ازقلعه های منحصربه‌فرد تاریخی در ایران است. دژ الموت در شمال شرقی روستای گازرخان(قصر خان) و بر فراز صخره‌ای به ارتفاع ۲۱۶۳ متر از سطح دریا که بلندی صخره از زمین‌های پیرامون خود ۲۰۰ متر و گسترده دژ ۲۰۰۰۰ متر مربع می‌باشد قرار دارد. این کوه از نرمه گردن (میانه نرمه‌لات و گرمارود) شروع شده و به طرف مغرب ادامه پیدا کرده است. صخره‌های پیرامون قلعه که رنگ سرخ و خاکستری دارند، در جهت شمال شرقی به جنوب غربی کشیده شده‌اند. پیرامون دژ از هر چهار سو پرتگاه است و تنها راه ورود به قلعه در انتهای ضلع شمال شرقی است که کوه هودکان با فاصله‌ای نسبتاً زیاد بر آن مشرف است.. این قلعه یکی از جاذبه‌های گردشگری الموت محسوب می‌شود.

دریاچه اوان

دریاچه زیبای اوان درالموت، در دامنه کوه خشچال،از جاذبه های گردشگری در نزدیکی قزوین است. این دریاچه بیش از هفتاد هزار متر مربع مساحت دارد.بخش اعظم آب این دریاچه از آب چشمه‌های زیرزمینی موجود در بستر دریاچه وبخش کمی از آن هنگام بارندگی تامین می‌شود. این دریاچه با غلیان دایمی دارای …

دره اندج رود

یکی از زیبا ترین و سرسبزترین دره های استان قزوین دره اندج رود است . این دره در منطقه ” الموت ” قرار دارد و از ارتفاعات کوه ” خرم ور” شروع  و به روستا ی ” شهرک ” ختم می شود .

این منطقه به لحاظ قابلیت های زیست محیطی ، وجود غارهای طبیعی و نوع بافت کوه های آن ، همیشه برای سکونت انسان مناسب بوده است . نام این دره و رود آن برگرفته ازعنوان روستایی بزرگ به همین نام در انتهای این دره است  وجود رودخانه و چشمه های فراوان در این منطقه سبب آبادی روستا ، ایجاد مزارع برنج و باغات میوه شده است . در مسیر رودخانه ، روستاهای صایین کلایه ، ملا کلایه ، کندانسر و اندج  قرار دارند. در حاشیه رودخانه ، ما بین روستاهای ملا کلایه و کندانسر ، بقایایی از روستاهای پیش از اسلام وجود دارد که با استفاده از سنگ های کوچک و بزرگ رودخانه ای ساخته شده بودند. در طول دره اندج و مسیر رودخانه ، چند غار طبیعی دیده می شود که از نظرموقعیت جغرافیایی و شرایط زیست محیطی به نظر می رسد در گذشته محل سکونت انسان بوده است. وجود حیوانات وحشی قابل شکار از جمله کل ، بز و خوک های وحشی احتمال زیست انسان را در این منطقه بیشتر می کند.

روستای آتان

این روستا با حدود دویست خانوار جمعیت ، در دامنه کوه ” هودگان ” قرار دارد . بنای خانه های این روستا به گونه ای است که پشت بام هر خانه ، ایوان خانه بالایی است و از این نظر شباهت زیادی به شهر ماسوله استان گیلان دارد . شغل اصلی روستاییان آن، زراعت و گله داری و زبان و گویش رایج آنها فارسی و تاتی است .

 

چنار خونبار 

چنار خونبارمشهوری در روستای زراباد الموت است. اهالی روستایزراباد اعتقاد دارند که از این درخت هر ساله در زمان اذان صبح روز عاشورا خون و یا مایع سرخی شبیه خون و خونابه تراوش می‌کند.

این چنار در زیارتگاه امام زاده علی اصغر زرآباد قرار دارد. هر سال مردم بسیاری در روز عاشورا از دور و نزدیک به امامزاده علی اصغر می‌روند تا هم عزاداری کنند، هم شاهد تراوش خون از این درخت باشند.2 thoughts on “تور گردشگری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =